Yargı Reformu Stratejisi İzleme ve Değerlendirme Kurulu’nun İlk Toplantısı 14.07.2021 Tarihinde Ankara Hakimevi’nde Gerçekleştirilmiştir

Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül’ün katılımı ile gerçekleştirilen toplantıya; Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin FEYZİOĞLU ile Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin’in yanı sıra Kurul Başkanı ve Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Kurul üyeleri; Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa AKIŞ, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı vekili Rıdvan GÜNDOĞDU, Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi YILDIRIM, Danıştay Genel Sekreteri Kemal AÇIKGÖZ, HSK Genel Sekreteri Seyfi HAN, Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Sabiha TEKİN, Türkiye Noterler Birliği Genel Sekreteri Dr. İbrahim GÜL ve Danıştay Savcısı İbrahim ÖZDEMİR katılım sağlamıştır. 

Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül’ün açılış konuşması ile başlayan toplantı; Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Zekeriya Birkan’ın gündeme ilişkin genel değerlendirmelerinin ardından Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin tarafından gerçekleştirilen Yargı Reformu Stratejisi izleme ve değerlendirme sürecine ilişkin bilgilendirme sunumu ile devam etmiştir.

Toplantı gündeme dair konular ile önümüzdeki süreçte yürütülecek faaliyetlere ilişkin görüş ve değerlendirmelerin alınmasıyla sonuçlanmıştır. 
 

Fotoğaflar