Ankara’da Adalet Şûrası yapıldı.

Adalet Bakanlığı tarafından yargı hizmetlerinin etkinliğini ve verimliliğini artırmak amacıyla 10-11 Ocak 2018 tarihlerinde "Adalet Şûrası" düzenlenmiştir. İlk olma özelliğini taşıyan Şûra’da Türk yargı sistemi ve adalet hizmetleri ele alınmıştır.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek katılımlarıyla gerçekleşen Şûra’da, TBMM Başkanı Sayın İsmail Kahraman, Başbakan Sayın Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül tarafından da açılış konuşmaları yapılmıştır.

Açılışı ve ilk oturumu Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Adalet Şûrasının ikinci gün oturumlarına Sheraton Hotel’de Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül’ün katılımlarıyla devam edilmiştir.

Şûra kapsamında "Medeniyetimizde Adalet Anlayışı", "Adalet Sosyolojisi ve Adalet Psikolojisi", "Türk Ceza Hukukunda Adalet Anlayışı", "Medya, Toplum ve Adalet", "Adalet Bilinci ve Eğitimi", "Adalete Güven ve Yargıda Etik Değerler" başlıklı 6 oturum düzenlenmiştir. İki gün süren oturumlarda akademisyenler ve gazeteciler tarafından sunumlar yapılarak değerlendirmelerde bulunulmuştur.