Sayın Bakanımız Bekir Bozdağ Ankara Adliyesi Medya İletişim Bürosunu ziyaret etti

Kitlesel Medya ve Yargı Arasındaki İlişkilerin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Ankara adliyesinde faaliyet Yürüten Medya İletişim Bürosu Sayın. Bakanımız Bekir Bozdağ tarafından 23.12.2015 tarihinde ziyaret edildi. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı ve Ankara Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığınca proje ve Ankara Adliyesi Medya İletişim Bürosu ve hakkında Sayın Bakanımıza brifing verildi.

Ziyaret sonrası basın mensupları ile biraraya gelen Sayın Bekir Bozdağ, pilot uygulama olarak Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Diyarbakır'da bulunan Medya İletişim Bürolarının, yüz otuz dokuz ağır ceza merkezine yaygınlaştırılmasına karar verdiklerini ve buna ilişkin genelgeyi yayınladıklarını söyledi. Yeni genelge çerçevesinde, bundan sonra basın sözcülüğünün Cumhuriyet Başsavcısı ya da görevlendireceği Başsavcıvekili veya Cumhuriyet Savcısınca yerine getirileceğini belirtti. Medya İletişim Merkezlerinin kamuoyunu, soruşturması ya da yargılaması devam eden konularda doğru bilgilendirmeyi; yanlı, eksik, çarpıtma ve yalan haberlerle kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçmeyi amaçladığını; böylelikle yargıya olan güvenin ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hakkının korunmasının hedeflendiğini söyledi.

Sayın Bakanımız Bekir Bozdağ, Ankara Adliyesi ziyareti sırasında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı ve Ankara Barosu Başkanını makamında ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Sayın Bakanımız Bekir Bozdağ’a Adalet Bakanlığı Müsteşarı, Müsteşar Yardımcıları ve birim amirleri eşlik etti.

Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanlığı
TBMM
TBMM
Adalet Bakanlığı
Adalet Bakanlığı
Anayasa Mahkemesi
Anayasa Mahkemesi
Yargıtay
Yargıtay
Danıştay
Danıştay
Türkiye
HSYK
e-posta
Maliye Bakanlığı
Resmi Gazete
Resmi Gazete
UYAP
UYAP / Portal
Türkiye
e-devlet
e-posta
Personel
e-posta
İntranet
İntranet
Cimer
Cimer
Bilgi Edinme
Bilgi Edinme
Resmi Gazete
Kalkınma Bakanlığı
T.C. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.