Medya İletişim Büroları Personel Eğitimi

Türk yargı siteminin medya ile olan ilişkilerinin güçlendirilmesi amacıyla 1745 sayılı ve 153/1 nolu Genelge ile tüm ağır ceza merkezleri ile adli ve idari istinaf mahkemelerinde kurularak faaliyete geçmiş olan Medya İletişim Bürolarında çalışan personele yönelik Başkanlığımız tarafından 6 hafta süre ile 40’ ar kişilik gruplar halinde verilmesi planlanan eğitimlere 31/10/2016 tarihinde Türkiye Adalet Akademisinde başlanmıştır.

Eğitim faaliyetinin başlangıcında; Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Başkan Yardımcısı Tahir HIRSLI ile Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak ALTUN ve aynı fakülteden Doç. Dr. Pınar ÖZDEMİR tarafından faaliyetin amacı ve verilecek olan eğitim hakkında bilgilendirme yapılmıştır

Başkanlığımız ile TRT ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği içerisinde düzenlenen eğitim kapsamında bürolarda görevlendirilen personele “Kişisel İletişim Becerileri” dersi Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak ALTUN ve TRT Eğitim Dairesi Başkanlığından Haluk KOÇ ve Mehmet BAŞAR tarafından, “Medya ve Toplum” dersi Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Engin SARI ile Prof. Dr. Nurcan TÖRENLİ tarafından, “ Kriz İletişimi ve Medya” dersi Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden Doç. Dr. Pınar ÖZDEMİR, Doç. Dr. Melike AKTAŞ ve Doç. Dr. Deniz SEZGİN tarafından, “Yargı Muhabirliği Nedir, Yargı Muhabiri Kimdir?” dersi TRT Eğitim Dairesi Başkanlığından Ceyhun CENGİZ, Gökhan SUNAL, ve Abdullah KOLTUK tarafından, “Medya İçin Yazmak” dersi Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak ALTUN ve TRT Eğitim Dairesi Başkanlığından Mümtaz DİZDARLAR, Haluk KOÇ, Mehmet BAŞAR ve Abdullah KOLTUK tarafından verilecek olup, eğitim sonunda katılımcılara Başkanlığımız tarafından Katılım Sertifikası takdim edilecektir. Ayrıca bu faaliyet kapsamında katılımcılara TRT Müzesi ve stüdyolarında inceleme yapma imkanı sunulacaktır.

Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanlığı
TBMM
TBMM
Adalet Bakanlığı
Adalet Bakanlığı
Anayasa Mahkemesi
Anayasa Mahkemesi
Yargıtay
Yargıtay
Danıştay
Danıştay
Türkiye
HSYK
e-posta
Maliye Bakanlığı
Resmi Gazete
Resmi Gazete
UYAP
UYAP / Portal
Türkiye
e-devlet
e-posta
Personel
e-posta
İntranet
İntranet
Cimer
Cimer
Bilgi Edinme
Bilgi Edinme
Resmi Gazete
Kalkınma Bakanlığı
T.C. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.