Kırgızistan Yargı Heyetinin Bakanlığımızı Ziyareti

Türkiye Adalet Akademisi’nin misafiri olarak ülkemizde bulunan “Kırgızistan Yargı Heyeti” 09/09/2015 tarihinde Bakanlığımızı ziyaret ederek Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Basri Bağcı başkanlığındaki bir heyet ile görüşme gerçekleştirmiştir.

Görüşmeye Başkanlığımızdan, Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Alpaslan Azapağası ve Daire Başkanı Sayın İbrahim Çetin iştirak etmişlerdir.

Müsteşar Sayın Basri Bağcı, iki ülke arasında güçlü tarihi ve kültürel bağların bulunduğunu, özellikle 2002 yılında imzalanan anlaşma ile de Kırgızistan ile Türkiye arasında hukuki işbirliği imkanının artarak devam ettiğini ifade ederek bundan sonra da iki ülke arasındaki hukuki işbirliğini sıkı bir şekilde devam ettirmek niyetinde olduklarını ifade etmiştir.

Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Sayın İbrahim Çetin tarafından Bakanlığımızın teşkilat yapısı hakkında sunum yapılmıştır.

Kırgızistan Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Dootaliev Ulan, yapılan ziyaretten son derece memnun olduklarını, Türk Yargı Sistemini yakından tanıma fırsatını bulduklarını ve hukuki işbirliğin devam etmesinden memnun olacaklarını belirtmişlerdir.

Ziyaret sonunda karşılıklı memnuniyet dile getirilerek ikili ilişkilerin güçlendirilmesi temennisinde bulunulmuştur.

Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanlığı
TBMM
TBMM
Adalet Bakanlığı
Adalet Bakanlığı
Anayasa Mahkemesi
Anayasa Mahkemesi
Yargıtay
Yargıtay
Danıştay
Danıştay
Türkiye
HSYK
e-posta
Maliye Bakanlığı
Resmi Gazete
Resmi Gazete
UYAP
UYAP / Portal
Türkiye
e-devlet
e-posta
Personel
e-posta
İntranet
İntranet
Cimer
Cimer
Bilgi Edinme
Bilgi Edinme
Resmi Gazete
Kalkınma Bakanlığı
T.C. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.