Karadağ Cumhuriyeti Yüksek Yargı Heyetinin Bakanlığımızı Ziyareti

Türkiye Adalet Akademisi’nin misafiri olarak ülkemizde bulunan “Karadağ Cumhuriyeti Yüksek Yargı Heyeti” 03/11/2015 tarihinde Bakanlığımızı ziyaret ederek Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yüksel Kocaman başkanlığındaki heyet ile bir görüşme gerçekleştirmiştir.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Yüksel Kocaman, Balkanların barış ve istikrarına katkıda bulunan dost ülke Karadağ Cumhuriyeti ile ülkemiz arasında hukuki işbirliğinin artarak devam ettiğini ve kendisinin de daha önce bu işbirliği kapsamında Karadağ Cumhuriyetine ziyarette bulunduğunu ifade ederek bundan sonra da iki ülke arasındaki hukuki ilişkilerin sıkı bir şekilde devam etmesi temennisi içerisinde olduklarını belirtmiştir.

Ziyaret kapsamında Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Sayın Avni Kağan Kaytancı tarafından Bakanlığımızın teşkilat yapısı hakkında sunum yapılmıştır.

Karadağ Yargı Konseyi Başkanı Sayın Mladen Vukcevic, yapılan ziyaretten son derece memnun olduklarını, Türk Yargı Sisteminin kendi ülkelerinde bulunan yargı sistemi ile benzerlikleri bulunduğunu ve hukuki işbirliğin devam etmesinden memnun olacaklarını dile getirmiştir.

Ziyaret sırasında Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Yavuz Yılmaz, Bakanlık ve Adalet Akademisi Tetkik Hâkimleri Mutlu İlker Belgin, Uğur Muslu ve Dicle Gözde Koçyiğit ile Adalet Uzman Yardımcıları Muhammet Elmalı ve Zeynep Fulya Işılak hazır bulunmuşlardır.

Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanlığı
TBMM
TBMM
Adalet Bakanlığı
Adalet Bakanlığı
Anayasa Mahkemesi
Anayasa Mahkemesi
Yargıtay
Yargıtay
Danıştay
Danıştay
Türkiye
HSYK
e-posta
Maliye Bakanlığı
Resmi Gazete
Resmi Gazete
UYAP
UYAP / Portal
Türkiye
e-devlet
e-posta
Personel
e-posta
İntranet
İntranet
Cimer
Cimer
Bilgi Edinme
Bilgi Edinme
Resmi Gazete
Kalkınma Bakanlığı
T.C. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.