Bosna Hersek Federasyonu Yüksek Yargı Heyetinin Bakanlığımıza Ziyareti

Türkiye Adalet Akademisi’nin misafiri olarak ülkemizde bulunan “Bosna Hersek Federasyonu Yüksek Yargı Heyeti” 09/06/2015 tarihinde Bakanlığımızı ziyaret ederek Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Selahattin Menteş başkanlığındaki bir heyet ile bir görüşme gerçekleştirmiştir.

Görüşmeye Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Alpaslan Azapağası, Başkan Yardımcısı Sayın Kubilay İnan, Tetkik Hâkimleri Jale Yılmaz ve Zuhal Tokar Güneş iştirak etmişlerdir.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Selahattin Menteş, Türkiye ile Bosna Hersek’in birbirini çok iyi tanıyan dost, akraba, ortak mirasa sahip iki ülke olduğunu, iki ülke arasında ekonomik, kültürel işbirliğinin olduğunu, hukuki alanda da Bakanlık olarak işbirliğine hazır olduğumuzu belirtmiştir.

Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Alpaslan Azapağası, Başkanlığımızın faaliyetleri konusunda ve ülkemizde son 10 yılda yargı alanında yapılan reformlarla ilgili bilgi vermiştir.

Strateji Geliştirme Başkan Yardımcısı Sayın Kubilay İnan tarafından Bakanlığımızın teşkilat yapısı hakkında sunum yapılmıştır.

Bosna Hersek Federasyonu Adli ve Savcılık Eğitim Merkezi Başkanı Bay İsmet Trumic yapılan bu ziyaretten son derece memnun olduklarını, Türkiye’de yargı alanında yapılan reformların takdire şayan olduğunu dile getirmiştir.

Ziyaret sonunda karşılıklı memnuniyet dile getirilerek ikili ilişkilerin güçlendirilmesi temennisinde bulunulmuştur.

Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanlığı
TBMM
TBMM
Adalet Bakanlığı
Adalet Bakanlığı
Anayasa Mahkemesi
Anayasa Mahkemesi
Yargıtay
Yargıtay
Danıştay
Danıştay
Türkiye
HSYK
e-posta
Maliye Bakanlığı
Resmi Gazete
Resmi Gazete
UYAP
UYAP / Portal
Türkiye
e-devlet
e-posta
Personel
e-posta
İntranet
İntranet
Cimer
Cimer
Bilgi Edinme
Bilgi Edinme
Resmi Gazete
Kalkınma Bakanlığı
T.C. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.