Arabuluculuk Hukuk Klinikleri Eğitimi - Antalya (28 Kasım 2016)

Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Yönelik Olarak Gerçekleştirilmesi Planlanan Arabuluculuk Hukuk Kliniği Eğitimleri 28 Kasım 2016 Tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Gerçekleştirilen Eğitim Programı İle Devam Etmektedir.

3 Kasım 2016 tarihinde Ankara Hakimevi’nde imzalanan Arabuluculuk Hukuk Klinikleri Protokolü kapsamında hukuk fakültesi öğrencilerinin gerek hukuk klinikleri gerekse arabuluculuk konusunda bilgilendirilmesine yönelik olarak düzenlenmesi planlanan eğitim programlarının ikincisi 28 Kasım 2016 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleştirilmiştir.

Bir gün süren eğitim programına Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı sayın Yrd. Doç. Dr. Faruk Barış MUTLAY, Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tetkik hâkimi sayın Dr. Ömer Lütfi Peker, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hâkimi sayın Umut İlhan DURMUŞOĞLU, Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nda görevli sosyolog sayın Murat AKBAL, arabulucu sayın AV. Şamil DEMİR, Antalya Arabuluculuk Derneği Başkan Yardımcısı sayın Av. Eylem HAS, arabuluculuk bürosu görevlileri ile 3. ve 4. sınıf hukuk fakültesi öğrencileri katılmıştır.

Eğitim programı Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tetkik hâkimi sayın Dr. Ömer Lütfi PEKER ve Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hâkimi sayın Umut İlhan DURMUŞOĞLU’nun açılış konuşmaları ile başlamıştır. 10 öğrencinin katıldığı eğitim programı yoğun bir ilgi ile izlenmiş ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nda görevli sosyolog sayın Murat AKBAL ve arabulucu sayın Av. Şamil DEMİR sunumlarının ardından sona ermiştir.

Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanlığı
TBMM
TBMM
Adalet Bakanlığı
Adalet Bakanlığı
Anayasa Mahkemesi
Anayasa Mahkemesi
Yargıtay
Yargıtay
Danıştay
Danıştay
Türkiye
HSYK
e-posta
Maliye Bakanlığı
Resmi Gazete
Resmi Gazete
UYAP
UYAP / Portal
Türkiye
e-devlet
e-posta
Personel
e-posta
İntranet
İntranet
Cimer
Cimer
Bilgi Edinme
Bilgi Edinme
Resmi Gazete
Kalkınma Bakanlığı
T.C. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.