Arabuluculuk Hukuk Klinikleri Eğitimi – Adana (16 Aralık 2016)

Hukuk fakültesi öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Arabuluculuk Hukuk Kliniği Eğitimleri” kapsamında 16 Aralık 2016 tarihinde Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim programı gerçekleştirildi.

3 Kasım 2016 tarihinde Ankara Hakimevi’nde imzalanan Arabuluculuk Hukuk Klinikleri Protokolü kapsamında hukuk fakültesi öğrencilerinin gerek hukuk klinikleri gerekse arabuluculuk konusunda bilgilendirilmesine yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim programlarına 16 Aralık 2016 tarihinde Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen program ile devam edilmiştir.

Bir gün süre ile gerçekleştirilen eğitim programına Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Fatih BİLGİLİ, öğretim üyesi sayın Doç. Dr. Ömer KORKUT, Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tetkik hâkimi sayın Sumru OKAYER, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hâkimi sayın Umut İlhan DURMUŞOĞLU, Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nda görevli psikolog sayın İlknur DİNÇER YAVUZ, Arabulucu sayın Av. Şamil DEMİR, Adana Arabulucular Derneği Başkanı sayın Av. Tuğçe Nermin TÜRK ve hukuk fakültesi öğrencileri katılmıştır.

Eğitim programına Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hâkimi sayın Umut İlhan DURMUŞOĞLU ve Strateji Geliştirme Başkanlığı tetkik hâkimi sayın Sumru OKAYER'in açılış konuşmaları ile başlanmıştır. 60 öğrencinin katıldığı eğitim programı yoğun bir ilgi ile izlenmiş ve arabulucu sayın Av. Şamil DEMİR'in arabuluculuk kavramı, arabuluculuk hakkında genel bilgi ve arabuluculuk mevzuatı, Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nda görevli psikolog sayın İlknur DİNÇER YAVUZ'un iletişim teknikleri ve Adana Arabulucular Derneği Başkanı sayın Av. Tuğçe Nermin TÜRK'ün arabuluculuk bürolarının işleyişine ilişkin sunumlarının ardından sona ermiştir.

Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanlığı
TBMM
TBMM
Adalet Bakanlığı
Adalet Bakanlığı
Anayasa Mahkemesi
Anayasa Mahkemesi
Yargıtay
Yargıtay
Danıştay
Danıştay
Türkiye
HSYK
e-posta
Maliye Bakanlığı
Resmi Gazete
Resmi Gazete
UYAP
UYAP / Portal
Türkiye
e-devlet
e-posta
Personel
e-posta
İntranet
İntranet
Cimer
Cimer
Bilgi Edinme
Bilgi Edinme
Resmi Gazete
Kalkınma Bakanlığı
T.C. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.